Pierwszoklasiści przygotowują się do Świąt

2018-12-15

W piątek, 14 grudnia, uczniowie klasy 1a, wraz ze swoją wychowawczynią, panią Iwoną Olszewską, ubierali klasową choinkę, a następnie udali się do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na bożonarodzeniowe warsztaty.

Na poczÄ…tku zajęć pierwszoklasiÅ›ci poznali znane i powszechnie pielÄ™gnowane zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe oraz ciekawostki zwiÄ…zane z tymi Å›wiÄ™tami. Po dokÅ‚adnym omówieniu i pokazie sposobu wykonania gwiazdy bożonarodzeniowej wziÄ™li udziaÅ‚ w warsztatach plastycznych. ZapanowaÅ‚a bardzo twórcza atmosfera, uczniowie w wielkim skupieniu przystÄ…pili do pracy i wykazali siÄ™ ogromnÄ… kreatywnoÅ›ciÄ… i wspaniaÅ‚ymi pomysÅ‚ami. PowstaÅ‚y przepiÄ™kne, kolorowe papierowe gwiazdy ozdobione bÅ‚yszczÄ…cymi elementami i cekinami. To byÅ‚y fantastyczne zajÄ™cia plastyczne wprowadzajÄ…ce w klimat Å›wiÄ…t Bożego Narodzenia.