Pierwszoklasiści w gospodarstwie agroturystycznym

2019-06-13

W środę, 5 czerwca, uczniowie klasy 1b wraz z wychowawczynią, panią Anną Poremską udali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Hula” w Gutowie Małym.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, umożliwienie im kontaktu ze zwierzętami hodowlanymi oraz promocja aktywnego spędzania wolnego czasu wśród przyrody. Podczas pobytu dzieci miały możliwość zwiedzania gospodarstwa. Z dużym zaangażowaniem karmiły kozę, króliki i kury. Uczestniczyły również w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa na temat „Wieś na przestrzeni wieków”. Dużą atrakcją były przejażdżki w terenie specjalną platformą, zabawy na trampolinie oraz swobodne zabawy ruchowe. Na zakończenie wycieczki był grill z pieczonymi kiełbaskami. Atmosfera była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, ale też potrafiły się odpowiednio zachować. Wyjazd był bardzo udany, co widać było po zadowolonych minach.