Pizza? Nic trudnego!

2017-04-26

We wtorek, 25 kwietnia, uczniowie klasy 2d pod opieką swojej wychowawczyni pani Iwony Olszewskiej, wybrali się do pobliskiej Pizzerii TWOJA, gdzie „podglądając” pizzę od zaplecza kuchennego wzięli udział w warsztatach kulinarnych.

Wszyscy poznali tajniki wyrabiania ciasta, mieli możliwość dowiedzieć się na czym polega praca kucharza. Po ubraniu się w kolorowe fartuszki oraz rozmaite nakrycia głowy przyszedł czas na stworzenie własnej pizzy. Dzieci wybierając ulubione dodatki tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na degustację i wspólną konsumpcję. Niezjedzone kawałki przepięknie pachnącej pizzy zostały starannie zapakowane w pudełka, opatrzone imieniem każdego dziecka. Dzięki temu dzieci miały możliwość zabrania jej ze sobą i podzielenia się ze swoimi bliskimi. Zadowoleni, najedzeni i obdarowani balonami z uśmiechem na ustach uczniowie wrócili do szkoły. To była wspaniała, wspólna przygoda kulinarna i super zabawa, która na długo pozostanie w pamięci!