PŁYWACY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 Z MEDALAMI NA GWIAZDKOWYCH ZAWODACH

2022-12-15

W sobotnie popołudnie tj. 17 grudnia 2022r siedmiu uczniów naszej szkoły pływających na co dzień w klubie Gtt Diament Budex Gniezno pod okiem trenerek pani Karoliny Gruberskiej i pani Moniki Pługowskiej startowało w Gwiazdkowych Zawodach Pływackich.

Głównym organizatorem zawodów był Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Gniezna. Każdy zawodnik miał prawo startu w trzech konkurencjach. Nasza najmłodsza zawodniczka uczennica klasy pierwszej Liliana Matuszak zdobyła 2 medale ( złoto na 25m st. grzbietowym i srebro na 25m st. dowolnym). Bardzo dobre wyniki zanotowali również nasi chłopcy tj: Jan Zwiernik – 2 srebra ( 25m st. dowolnym i 25m st. grzbietowym), Jakub Chudy – 2 złota ( 50m st. dowolnym i 50 m st. grzbietowym), Jakub Gbur - złoto na 50m st. dowolnym i srebro na 50m st. grzbietowym, Igor Zwiernik – 2 medale ( brąz na 50m st. grzbietowym i brąz na 50 m st. klasycznym, Antoni Jankowski złoto na 50 m st. klasycznym. Swój pierwszy start w zawodach pływackich zanotował Ignacy Cierzniak zdobywając cenne doświadczenie. Osiągane wyniki i umiejętności są dobrym prognostykiem na przyszłość. Sportowa rywalizacja połączona z dobrą zabawą była kolejną okazją do nawiązania kontaktów między klubami, trenerami i zawodnikami.