Podwójny sukces naszych badmintonistek!

2018-11-15

Zawodniczki naszej szkoły: Kinga Pietrzak, Inez Stochmal oraz rezerwowa tego dnia Amelia Górna wygrały drużynowe Mistrzostwa Gniezna oraz Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego w badmintonie! Gratulujemy!

We wtorek, 6 listopada, w hali sportowej SzkoÅ‚y Podstawowej nr 8 w Gnieźnie odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Powiatu GnieźnieÅ„skiego w drużynowym badmintonie. W Mistrzostwach Gniezna wzięło udziaÅ‚ sześć szkóÅ‚ podstawowych: SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 3, SP Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom oraz SzkoÅ‚a Podstawowa Milenium. Reprezentantki naszej szkoÅ‚y rozegraÅ‚y swoje mecze grupowe ze SP nr 8 i SP Stowarzyszenia Rodzice Dzieciom wygrywajÄ…c te pojedynki, kolejno 3:1 oraz 3:0. Nasza drużyna po meczach grupowych w póÅ‚finale zagraÅ‚a ze SzkoÅ‚Ä… PodstawowÄ… nr 9, wygrywajÄ…c 3: 1, a w finale po raz drugi zagraliÅ›my ze SP nr 8, zwyciężajÄ…c po bardzo zaciÄ™tym meczu 3:2. Na uwagÄ™ zasÅ‚uguje gra naszej najlepszej zawodniczki Kingi Pietrzak, która nie przegraÅ‚a żadnego seta z rywalkami i byÅ‚a tego dnia zdecydowanie najlepszÄ… zawodniczkÄ… turnieju. Tego samego dnia po Mistrzostwach Gniezna odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Powiatu GnieźnieÅ„skiego, w których zagraÅ‚y SzkoÅ‚a Podstawowa nr 3 oraz SzkoÅ‚a Podstawowa z Å»ydowa. I tym razem lepsze okazaÅ‚y siÄ™ nasze zawodniczki, pokonujÄ…c drużynÄ™ z Å»ydowa 3:1.

Dziewczynki z Trójki już 26 listopada bÄ™dÄ… reprezentować naszÄ… szkoÅ‚Ä™ w Mistrzostwach Rejonu PoznaÅ„ Teren Wschód. Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach. Opiekunem naszej wspaniaÅ‚ej drużyny jest pani Karolina Gruberska.