„Przymiarka” przedszkolaków do szkolnej ławki

2018-02-27

We wtorek, 27 lutego, uczniowie klasy 3d wraz z wychowawczynią, panią Iwoną Olszewską gościli grupę „Jeżyki” z Przedszkola „Leśne Ludki” w Gnieźnie.

Celem spotkania było ułatwienie dzieciom przedszkolnym przekroczenia progu szkolnego i dostarczenie miłych wspomnień z pobytu w szkole. Dzieci 6- letnie wraz ze swoimi nauczycielkami miały okazję obejrzeć salę lekcyjną, tablicę, pomoce i przybory szkolne. Trzecioklasiści zaprezentowali przedstawienie pt. „Brzechwa uczy i bawi”. Kolorowo przebrani uczniowie recytowali wiersze Jana Brzechwy i śpiewali piosenki przed wspaniałą przedszkolną publicznością. Przedszkolaki bardzo chętnie zajęły miejsca w szkolnych ławkach, aby poczuć klimat i atmosferę szkolną. Na pożegnanie uczniowie klasy trzeciej wręczyli „Jeżykom” drobny upominek w postaci zakładki do książki. – Spędzony wspólnie czas w szkole minął bardzo przyjemnie i miło, a najciekawsze momenty zostały uwiecznione na zdjęciach. Przedszkolaki bardzo chciałyby wrócić do szkoły z jeszcze jedną wizytą. Jesteśmy już umówieni na kolejne spotkanie! – podsumowuje wizytę pani Iwona Olszewska.

We wtorek, 13 marca, uczniowie klasy 3d zaprezentowali się ponownie w przedstawieniu "Brzechwa - dzieciom". Tym razem odwiedziła szkołę grupa dzieci 6- letnich "Zajączki" z zaprzyjaźnionego Przedszkola Leśne Ludki w Gnieźnie.