Radosne, wspólne kolędowanie

2020-01-20

W piątkowe popołudnie, 17 stycznia, w holu naszej szkoły odbył się noworoczny koncert chórku szkolnego. Licznie przybyli rodzice, dziadkowie i przyjaciele chórzystów i tym razem dali się zaprosić do wspólnego śpiewania.

Radosne kolÄ™dowanie to dobry sposób na przedÅ‚użenie atmosfery ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia, dlatego noworoczne koncerty chórku, prowadzonego przez paniÄ… AnnÄ™ KaźmierskÄ…, wpisaÅ‚y siÄ™ już na staÅ‚e w kalendarz naszych szkolnych imprez. To także okazja do podsumowania pracy chórku w I póÅ‚roczu roku szkolnego. W programie wystÄ™pu znalazÅ‚y siÄ™ kolÄ™dy, pastoraÅ‚ki i piosenki bożonarodzeniowe. W pierwszej części wystÄ™pu prezentujÄ…cy siÄ™ w eleganckich strojach chórzyÅ›ci zaÅ›piewali utwory o bardzo różnym, muzycznym klimacie, od stylu pop aż po jazz. W drugiej części koncertu, uczniowie ubrani w stylizowane stroje ludowe, zaprezentowali natomiast kilka pastoraÅ‚ek o wyraźnie ludowym charakterze. Te swojskie rytmy bardzo podobaÅ‚y siÄ™ publicznoÅ›ci, czego dowodem byÅ‚y gromkie oklaski. Ostatni utwór, kolÄ™dÄ™ „Przybieżeli do Betlejem” Å›piewali już wszyscy. NastÄ™pnie rodzice bardzo chÄ™tnie nauczyli siÄ™ wraz z dziećmi piosenki „Kiedy w Gnieźnie Bóg rodzi siÄ™”, którÄ… na zakoÅ„czenie spotkania, z wielkÄ… radoÅ›ciÄ…, wspólnie wykonali wszyscy obecni.

W organizacji koncertu pomogÅ‚a pani MaÅ‚gorzata Strzelecka oraz pani wicedyrektor Agnieszka Szymczak.