Rocznica odzyskania niepodległości

2016-11-11

Piękne wiersze i piosenki patriotyczne złożyły się na program uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który obchodziliśmy w naszej szkole, w czwartek, 10 listopada.

Jak co roku, niezwykle uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wydarzenia historyczne, a także tradycje narodowe związane z tym doniosłym świętem przypomniał, tuż po odśpiewaniu hymnu państwowego, w obecności sztandaru naszej szkoły, pan dyrektor Radosław Sobkowiak. Odczytał on także życzenia, jakie z okazji naszego święta otrzymaliśmy od przyjaciół z Humania na Ukrainie, a także zachęcił do wywieszenia na domach biało-czerwonych flag. Oficjalną część akademii zakończył tradycyjnie hymn szkoły. Następnie w patriotycznym programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klasy 5c, którzy przygotowali występ pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Beaty Rewers-Krawczyk. Piękne wiersze i scenki, przypominające odrodzenie naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, uzupełniły piosenki patriotyczne i żołnierskie w wykonaniu chórku szkolnego, pod kierunkiem pani Anny Kaźmierskiej.