Są medale dla naszych pływaków!

2019-02-13

W sobotę, 9 lutego, w Mogilnie odbyły się zawody pływackie, w których wystartowało 6 naszych uczniów trenujących w Sekcji Pływania Sportowego GTT Diament, której trenerami są pani Karolina Gruberska i pani Monika Pługowska.

Nasi pÅ‚ywacy stanÄ™li do rywalizacji z zawodnikami z 32 klubów z caÅ‚ego kraju. Konkurencja wÅ›ród mÅ‚odzieży i dzieci byÅ‚a bardzo duża, na starcie zameldowaÅ‚y siÄ™ takie kluby: MUKS PiÄ™tnastka Bydgoszcz, Iskra Konin, KP Delfin InowrocÅ‚aw, 63 Bydgoszcz, UKS Ósemka ToruÅ„, UPKS Wodnik Rawicz, czyli kluby o dÅ‚ugiej tradycji i szerokim szkoleniu Å›ciÅ›le pÅ‚ywackim. WÅ›ród takiej konkurencji dobrze zaprezentowali siÄ™ nasi zawodnicy. PÅ‚ywacy z „trójki” wywalczyli 2 medale: Nikodem Recki brÄ…z na 50 m st. motylkowym oraz Jakub Chudy brÄ…z na 50 m st. grzbietowym i 4 miejsce na 25 m st. motylkowym. Na szczególne wyróżnienie zasÅ‚uguje start naszej najmÅ‚odszej zawodniczki Barbary Nalewaji, która po raz pierwszy braÅ‚a udziaÅ‚ w tak wysokiej rangi zawodach zdobywajÄ…c 5 miejsce st. grzbietowym i 6 miejsce 25 m st. dowolnym. Klub reprezentowali uczniowie naszej szkoÅ‚y: Malkolm RóżaÅ„ski, Marcel Urbaniak, Gerard RóżaÅ„ski, którzy w swoich dystansach pobili rekordy życiowe. Wszystkim zawodnikom gratulujemy dobrego startu. Zdobyte doÅ›wiadczenie i motywacja na pewno bÄ™dÄ… procentowaÅ‚y na późniejszych treningach i zawodach.