„Segregacja? Dziecinnie proste!”

2018-11-07

W poniedziałek i wtorek, 5 i 6 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach realizowanych w ramach programu „Segregacja? Dziecinnie proste!”

Program jest realizowany przez Urząd Miejski w Gnieźnie, a finansowany z dotacji pozyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem jest promowanie idei segregacji odpadów, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, promocja działań proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Podczas warsztatów uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów, dlaczego warto segregować odpady, jak zapobiegać powstawaniu odpadów, jaka jest droga postępowania z odpadami i co się z nimi dzieje po tym, jak je wyrzucimy. Poznali również największe zagrożenia dla człowieka, przyrody i środowiska jakie występują podczas niewłaściwego postępowania z odpadami np. podczas spalania śmieci, wyrzucania odpadów niebezpiecznych, powstawania dzikich wysypisk, zanieczyszczenia wód, ziemi i powietrza.