Siatkarze nie zawiedli!

2018-01-22

Siatkarska reprezentacja chłopców naszej szkoły już po raz dwunasty z rzędu zdobyła tytuł mistrza Gniezna! To wielki sukces. Gratulujemy!

W piÄ…tek, 19 stycznia, w hali sportowej Kolegium Europejskiego w Gnieźnie odbyÅ‚y siÄ™ Mistrzostwa Miasta Gniezna w PiÅ‚ce Siatkowej ChÅ‚opców. Rozgrywki odbywaÅ‚y siÄ™ w dwóch grupach. W pierwszej grupie swoje mecze rozegraÅ‚y: SP 3, SP 2, SP Prymus, natomiast w drugiej graÅ‚y: SP 5, SP 8 i SP 12. Do dalszych rozgrywek przeszÅ‚y dwie najlepsze drużyny z grup. W grupie I zwyciężyÅ‚a SP 3, miejsce II zajęła SP 2, natomiast z grupy II zwyciÄ™sko wyszÅ‚y SP 5 i SP 12. Po meczach finaÅ‚owych klasyfikacja mistrzostw przedstawia siÄ™ nastÄ™pujÄ…co: I miejsce zajęła SP nr 3 w skÅ‚adzie: Karol Soppa, Maksymilian Koronka, Igor DrzażdzyÅ„ski, Krystian Minc, Tobiasz Ratajczak, Adam GÄ…sior, Jakub SzczeÅ›niak, Jakub Kurkowski, Szymon Ewiak, Karol KÄ™dzierski. II miejsce wywalczyÅ‚a SzkoÅ‚a Podstawowa nr 2, a III miejsce zajęła SP nr 12. Organizatorkami mistrzostw oraz sÄ™dziami byÅ‚y nauczycielki wychowania fizycznego: pani Karolina Gruberska oraz pani MaÅ‚gorzata Jandy. Nasi siatkarze bÄ™dÄ… reprezentować miasto Gniezno w Mistrzostwach Powiatu, które odbÄ™dÄ… siÄ™ już 31 stycznia.