Śladami królowej - warsztaty historyczno-kulinarne !

2022-09-28

Ciao Italia! Dnia 27 września 22r. uczniowie klasy 2a pod opieką swojej wychowawczyni p. Iwony Olszewskiej uczestniczyli w warsztatach historyczno-kulinarnych, które odbyły się w restauracji Ibis w Gnieźnie.

Uczniowie ubrani w barwy wÅ‚oskiej flagi, wyposażeni we wÅ‚oskÄ… flagÄ™ oraz trójkolorowe pompony udali siÄ™ na zajÄ™cia. DrugoklasiÅ›ci zostali zapoznani z postaciÄ… królowej Bony, poznali ciekawostki z życia królowej, obejrzeli filmiki przedstawiajÄ…ce miasta wÅ‚oskie, wÄ…skie uliczki tÄ™tniÄ…ce życiem, poznali wÅ‚oskie sÅ‚ówka i zwroty.

Uczniowie samodzielnie zagniatali ciasto i wyrabiali makaron, później przyszedÅ‚ czas na degustacjÄ™ i wspólnÄ… konsumpcjÄ™. Ponadto dzieci projektowaÅ‚y i wykonaÅ‚y sukienkÄ™ dla królowej z różnobarwnych tkanin, ozdabiajÄ…c jÄ… wedÅ‚ug wÅ‚asnego pomysÅ‚u. Pobyt na zajÄ™ciach zakoÅ„czyÅ‚ siÄ™ nawlekaniem makaronu na sznurek i malowaniem go. Zadowoleni, najedzeni i z uÅ›miechem na ustach uczniowie wrócili do szkoÅ‚y. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali dyplomy za wzorowe ukoÅ„czenie kursu WYRABIANIA MAKARONU!

To byÅ‚a wspaniaÅ‚a wspólna przygoda kulinarna i super zabawa, która na dÅ‚ugo pozostaje w naszej pamiÄ™ci!