Słowa, które niosą dobro

2017-09-25

W środę, 13 września, po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ DOBREGO SŁOWA. Dzień ten przyniósł wiele uśmiechu i radości na twarzach wszystkich.

Nauczyciele świetlicy, panie: Małgorzata Strzelecka, Magdalena Małolepsza, Jadwiga Dudek, kierownik świetlicy Grażyna Paulus, pedagog Joanna Wesołowska oraz logopeda Marlena Chęś włączyli się do projektu, którego twórczynią jest Iwona Majewska–Opiełka. Jest to inicjatywa, która ma pomóc czynić świat lepszym i szczęśliwszym przez wspólną pracę nad właściwym stosunkiem do słowa. Dzieci mogły wyrazić sympatię w stosunku do nauczyciela, koleżanki, kolegi. Poznały moc przyjaźni, dowiedziały się, że nie są samotne, że ktoś o nich myśli. Obdarowani nie posiadali się z radości. W holu szkoły została utworzona gazetka tematyczna, ponadto w świetlicy szkolnej wykonano piękne drzewo, które uczniowie uzupełniali miłymi słowami. Tych słów było sporo i to najróżniejszych - życzeń i serdeczności, zarówno w stosunku do kolegów, nauczycieli, jak i do szkoły.

Kolejne Dni Dobrego Słowa przed nami, będziemy je obchodzić 13 dnia każdego miesiąca, ale pamiętamy, aby każdego dnia starać się mówić pięknie, posługiwać się jak najczęściej dobrymi słowami – mówiąc o sobie, o innych i zwracając się do siebie nawzajem!

Dzięki udziałowi w projekcie dzieci: