Åšniadanie naprawdÄ™ daje moc!

2019-11-25

Uwieńczeniem TYGODNIA ZDROWEGO ŻYWIENIA była dwudniowa akcja (19.11-20.11) "śniadanie daje moc". Przygotowana przez wychowawców świetlicy p.M. Strzelecką i p.A. Gawron we współpracy z p.A. Poremską i klasą 2b, oraz p.G. Paulus i p.M. Małolepszą z udziałem klasy 1c wraz z wychowawcą p.B. Szczepanowską.

Åšniadanie daje moc, to cykl zajęć zorganizowany wedÅ‚ug ogólnopolskiego programu na temat zdrowego odżywiania. Podczas tego Å›wiÄ™ta na naszych stoÅ‚ach pojawiÅ‚y siÄ™ kolorowe kanapki, Å›wieże warzywa i owoce, saÅ‚atki, smoothi oraz tak cenna dla zdrowia czÅ‚owieka woda. Poza smacznym i zdrowym posiÅ‚kiem dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ dlaczego Å›niadanie i regularne posiÅ‚ki sÄ… tak istotne dla prawidÅ‚owego rozwoju. Ponadto nauczyciele przypomnieli uczniom 12 kluczowych zasad zdrowego odżywiania oraz piramidÄ™ żywienia. Przeprowadzona akcja utrwaliÅ‚a nawyki zdrowego odżywiania. Pysznymi saÅ‚atkami oraz smoothi poczÄ™stowani zostali również pracownicy naszej szkoÅ‚y.
Przy dźwiÄ™kach piosenki "Witaminki, witaminki" nie zabrakÅ‚o uÅ›miechu, dobrej zabawy oraz zgodnej wspóÅ‚pracy. Wszystko to sprzyjaÅ‚o propagowaniu zdrowego trybu życia, tak istotnego dla nas i naszego zdrowia.