Śniadanie wszystkim daje moc

2017-11-13

W ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania wzięli udział także uczniowie klasy 1a (p. I. Draheim), 1b (p. B. Walczak), 3b (p. A. Poremska) i 3a (p. A. Gawron).

Akcję, przeprowadzoną już po raz trzeci z inicjatywy pani Anny Poremskiej, poprzedziły zajęcia w klasie, których celem było uświadomienie dzieciom jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i co należy jeść, aby mieć siłę do nauki i zabawy. Na podstawie zgromadzonych materiałów uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania oraz tworzyli piramidę żywienia. – W celu zmotywowania wszystkich do zdrowego żywienia zorganizowaliśmy gazetkę ścienną w holu szkoły (p. Poremska i p. Gawron ). Na powierzchni 20 m2 przedstawiliśmy podstawowe zasady prawidłowego odżywiania. Były rysunki, plakaty i hasła. Dekoracja holu wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród pozostałych uczniów, nauczycieli i rodziców, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Tak przygotowani przystąpiliśmy do zorganizowania zdrowego śniadania. Uczniowie najpierw tworzyli, a następnie spożywali kolorowe kanapki z produktów, które przygotowali im rodzice. Dużym powodzeniem cieszyły się owocowe szaszłyki oraz inne zdrowe „przekąski” – mówi pani Anna Poremska, inicjatorka akcji.