Spotkanie integracyjne dla ukraińskich uczniów i ich rodzin

2022-04-09

Dnia 2 kwietnia 2022 roku z inicjatywy pana Radosława Sobkowiaka, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Gnieźnie, zostało zorganizowane spotkanie integracyjne dla uczniów z Ukrainy, którzy w ostatnim czasie dołączyli do grona gnieźnieńskiej 'Trójki' oraz ich rodzin.

Podczas spotkania, dyrekcja, pedagog oraz psycholog szkolna, w towarzystwie uczniów bÄ™dÄ…cych opiekunami dla dzieci z Ukrainy, przekazali wszystkie istotne informacje dotyczÄ…ce nauki w naszej szkole, oraz w jaki sposób można uzyskać niezbÄ™dnÄ… pomoc. Ponadto byÅ‚ to bardzo dobry moment do integracji dzieci, które zostaÅ‚y zaproszone na zajÄ™cia plastyczne oraz z robotyki. PodjÄ™tej inicjatywie towarzyszyÅ‚a miÅ‚a i serdeczna atmosfera, która sprzyjaÅ‚a wymianie doÅ›wiadczeÅ„ i pozwoliÅ‚a na lepsze poznanie i zawarcie gÅ‚Ä™bszych wiÄ™zi zarówno wÅ›ród rodziców, jak i w grupie rówieÅ›niczej.  Obecnie w SP3 edukacjÄ™ rozpoczęło już ponad 50 dzieci w różnych zespoÅ‚ach klasowych. Od pierwszego dnia obecnoÅ›ci w naszych murach, mogÄ… liczyć na wsparcie, uÅ›miech i pomoc - zarówno kolegów, nauczycieli jak i polskich rodzin. Wspólne rozmowy pozwoliÅ‚y w szerszej perspektywie spojrzeć na wiele trudnych spraw z jakimi borykajÄ… siÄ™ uchodźcy. Podczas wspólnego spotkania nie mogÅ‚o zabraknąć sÅ‚odkoÅ›ci oraz kawy i soków. Integracja polsko - ukraiÅ„ska pokazaÅ‚a nasze ogromne serca.