Spotkanie z wolontariuszkÄ… z Sudanu

2017-10-23

W czwartek, 19 października, odbyły się w naszej szkole wyjątkowe spotkania z panią Martą, wolontariuszką z Sudanu, która opowiedziała uczniom o swojej pracy i doświadczeniach w kontekście globalnej współzależności.

OrganizatorkÄ… spotkaÅ„, które odbyÅ‚y siÄ™ w ramach projektu edukacji globalnej, byÅ‚a pani Blanka Szczepanowska we wspóÅ‚pracy z paniÄ… MarzannÄ… KÅ‚odziÅ„skÄ… z OÅ›rodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Wolontariuszka w bardzo ciekawy sposób zapoznaÅ‚a uczniów ze specyfikÄ… Sudanu. PrzedstawiÅ‚a problemy spoÅ‚eczno-ekonomiczne tego afrykaÅ„skiego kraju, zwiÄ™kszyÅ‚a Å›wiadomość uczniów na temat globalnej wspóÅ‚zależnoÅ›ci, pobudziÅ‚a do refleksji nad wÅ‚asnym stylem życia i codziennymi wyborami, które w kontekÅ›cie globalnym wywierajÄ… pozytywny lub negatywny wpÅ‚yw na jakość życia ludzi. W pierwszym spotkaniu braÅ‚y udziaÅ‚ klasy: 2a, 3a, 3b, 3c, 3d i 7c, a w drugim spotkaniu klasy: 4e, 4f, 5b i 7b.