Sukcesy naszych badmintonistów w Mistrzostwach Miasta Gniezna

2021-10-20

W dniach 19 i 20.10.2021r. w obiekcie sportowym Szkoły Podstawowej nr 8 odbyły się Mistrzostwa Miasta Gniezna w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców.

W pierwszym dniu rozgrywek rywalizowaÅ‚y dziewczÄ™ta w kategorii 2009 i mÅ‚odsi oraz rocznik 2007-2008. Nasze mÅ‚odsze zawodniczki w skÅ‚adzie: Kornelia SzczudÅ‚o, Zuzanna Nazdrowicz, Amelia Matysek zdobyÅ‚y II miejsce, natomiast w Igrzyskach MÅ‚odzieży reprezentujÄ…ce SP nr 3: Jagoda SzczeÅ›niak, Monika KuczyÅ„ski i Tatiana Jankowska wywalczyÅ‚y III miejsce. NastÄ™pnego dnia do rywalizacji przystÄ…pili chÅ‚opcy, również w dwóch kategoriach wiekowych. W Igrzyskach MÅ‚odzieży "TrójkÄ™" reprezentowali: Jakub SzczeÅ›niak i Leon Kaczmarek, którzy w piÄ™knym stylu wywalczyli dla szkoÅ‚y III miejsce. NiespodziankÄ… caÅ‚ego turnieju chÅ‚opców okazaÅ‚a siÄ™ gra naszego zawodnika Jakuba SzczeÅ›niaka, który na co dzieÅ„ uprawia inne dyscypliny sportowe, a nawiÄ…zaÅ‚ wyrównanÄ… walkÄ™ z zawodnikami trenujÄ…cymi badminton. Poza podium znaleźli siÄ™ nasi mÅ‚odsi badmintoniÅ›ci: Alex Walczak i Igor Zwiernik, którzy w turnieju zajÄ™li IV miejsce. Dla wszystkich zawodników należą siÄ™ ogromne brawa. Opiekunami drużyny dziewczÄ…t byÅ‚y panie: Karolina Gruberska i Justyna Formalik, natomiast drużynÄ… chÅ‚opców pan Piotr Smigórski i pani Karolina Gruberska.