„Super Speed Trójki” ma na imię Weronika!

2017-06-03

Świetlica szkolna, 1 czerwca, zorganizowała dla uczniów naszej szkoły turniej gry „Jungle Speed”. Najlepsza okazała się Weronika van de Kraats.

Ta popularna gra składa się z 80 kart i totemu. Jej celem jest bycie pierwszym graczem, który pozbędzie się najszybciej wszystkich swoich kart i zostanie wodzem Abulubulu (plemienia, które jak się uważa, wynalazło tę grę i stosowało ją do wyborów wodza). Do tegorocznego turnieju zgłosiło się 18 uczestników z klas I–III. Rozgrywki toczono w dwuosobowych drużynach aż do wyłonienia „Super Speeda Trójki”. Nad prawidłowością przebiegu rozgrywek czuwało trzyosobowe Jury. Pierwsze miejsce zdobyła Weronika van de Kraats. Wszyscy uczestnicy otrzymali za udział słodkie upominki, a zwyciężczyni grę „Jungle Speed”, grę „Rubicon” oraz piłkę. Pani Grażyna Paulus, kierowniczka świetlicy, propagatorka tej gry i organizatorka turnieju dziękuje sponsorom za ufundowanie nagród. Uczniowie uwielbiają spędzać czas w świetlicy szkolnej przy rozgrywkach w „Jungle Speed”. Pani Grażyna Paulus zapewnia, że w przyszłym roku szkolnym, w listopadzie odbędzie się turniej dla klas IV–VII, a w maju 2018 r. dla klas I–III.