Światowy Dzień Pluszowego Misia w klasie 2b

2019-11-28

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

Tego dnia dzieci z klasy 2b przyniosły do szkoły swojego misia - pluszaka. Wszystkie misie były bardzo wyjątkowe i każdy był inny. Były misie brunatne, misie polarne, kolorowe, pandy, koale, Kubusie Puchatki itp.

Pluszowe maskotki towarzyszyÅ‚y uczniom w czasie przerwy i na lekcjach. GÅ‚ównym punktem obchodów "misiowego Å›wiÄ™ta" byÅ‚o oglÄ…danie prezentacji multimedialnej. Wychowawczyni klasy p.Anna Poremska przybliżyÅ‚a dzieciom wszystko co wiąże siÄ™ z misiem. Dzieci miaÅ‚y okazje poznać historiÄ™ pluszowego misia oraz ideÄ™ Å›wiÄ™ta najpopularniejszej dzieciÄ™cej zabawki oraz wysÅ‚uchać piosenki pt. "JadÄ…, jada misie" i "pokochaj pluszowego misia". Na koniec obejrzaÅ‚y film pt. "Paddington". Jest to historia misia, który urodziÅ‚ siÄ™ w Peru. Do Anglii trafiÅ‚ dziwnym przypadkiem. Rodzina Brownów znalazÅ‚a go na stacji "Paddindton" w Londynie i stÄ…d jego imiÄ™. Niedźwiadek jest dobry, miÅ‚y i grzeczny, chociaż zdarzajÄ… mu siÄ™ różne kÅ‚opoty.
DzieÅ„ Pluszowego Misia byÅ‚ okazjÄ… do wspólnej zabawy i miÅ‚ego spÄ™dzania czasu w gronie koleżanek i kolegów z klasy. Zainteresowanie uczniów Å›wiadczyÅ‚o o tym, że mimo wielu nowoczesnych zabawek miÅ› jest ulubionÄ… maskotkÄ… dzieci, ze moda na misie nie przemija.