Åšwietne miejsce w konkursie mitologicznym

2017-12-19

Reprezentacja naszej szkoły, przygotowana przez panią Izabelę Kiełczewską, zajęła drugie miejsce w międzyszkolnej Olimpiadzie Mitologicznej. Gratulujemy!

W listopadzie w naszej szkole odbyÅ‚ siÄ™ etap szkolny I Olimpiady Mitologicznej, do którego przystÄ…pili uczniowie klas siódmych. W konkursie wziÄ™li udziaÅ‚ również uczniowie szczególnie uzdolnieni plastycznie, których wytypowaÅ‚a pani Magdalena BÅ‚aszkiewicz. SpoÅ›ród tej grupy do etapu miÄ™dzyszkolnego dostali siÄ™: Oliwier Walczak z klasy 7b, MichaÅ‚ RÄ…czka z klasy 7d oraz Martyna Kik z klasy 6a. Grupa ta spotykaÅ‚a siÄ™ regularnie przez 3 tygodnie i intensywnie przygotowywaÅ‚a do zmagaÅ„ z drużynami innych gnieźnieÅ„skich szkóÅ‚. Poziom konkursu byÅ‚ bardzo wysoki i wyrównany, skÅ‚adaÅ‚ siÄ™ z wielu konkurencji, nasza grupa jednak znaÅ‚a odpowiedź na wiÄ™kszość pytaÅ„. MichaÅ‚ z Oliwierem dosÅ‚ownie sypali poprawnym odpowiedziami jak z rÄ™kawa. Na szczególne uznanie zasÅ‚uguje też Martyna, która wykonaÅ‚a podczas konkursu fantastyczny kolaż przedstawiajÄ…cy mit o Prometeuszu oraz atrybuty boga Hermesa, w którego wcieliÅ‚ siÄ™ MichaÅ‚. – ZdobyliÅ›my, jakże zaszczytne, drugie miejsce. Niestety, czujemy niedosyt, gdyż do zwyciÄ™stwa zabrakÅ‚o nam zaledwie 0,9 punktu. ChcÄ™ podziÄ™kować caÅ‚ej trójce za wÅ‚ożony trud w przygotowanie i pogratulować ogromnej wiedzy oraz życzyć kolejnych sukcesów – mówi pani Izabela KieÅ‚czewska, nauczycielka historii.