Święto Biblioteki Szkolnej

2017-10-31

Październik to dla biblioteki szkolnej czas świętowania. Z tej okazji pani Jadwiga Kierzenkowska przygotowała zajęcia czytelnicze dla uczniów klas II-III, a jedna z klas trzecich uczestniczyła w grze bibliotecznej w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

ZajÄ™cia biblioteczne dla drugo- i trzecioklasistów miaÅ‚y hasÅ‚o „W poszukiwaniu ulubionej książki”. Dzieci wzięły również udziaÅ‚ w konkursie plastycznym „NajpiÄ™kniejsza zakÅ‚adka do książki”. Natomiast klasa IIId uczestniczyÅ‚a w grze bibliotecznej pt. „Poszukiwania pióra Ignacego Krasickiego”, poÅ›wiÄ™conej twórczoÅ›ci gnieźnieÅ„skiego prymasa, która odbyÅ‚a siÄ™ w BPMG, przy ul. Staszica. Uczniowie, aby poszukać pióra z bajki „KaÅ‚amarz i pióro” musieli rozwiÄ…zać zadania ukryte w zakamarkach biblioteki, do których na co dzieÅ„ czytelnicy nie majÄ… dostÄ™pu. Poszukiwanie pióra prymasa Ignacego Krasickiego to byÅ‚o tak naprawdÄ™ poszukiwanie wiedzy i dobrej zabawy. Wszyscy z tej próby wyszli zwyciÄ™sko. Za zaangażowanie otrzymali od dyrektora biblioteki Janusza Ambrożego wspaniaÅ‚e książki. ZaÅ› grupa, która zdobyÅ‚a najwiÄ™kszÄ… liczbÄ™ punktów dodatkowo wygraÅ‚a wspóÅ‚czesne pióra, czyli dÅ‚ugopisy. Dla wszystkich uczniów odwiedzajÄ…cych bibliotekÄ™ w październiku zostaÅ‚ przygotowany minikonkurs „Odgadnij jaki to tytuÅ‚ książki”. RozstrzygniÄ™cie konkursów nastÄ…pi w listopadzie.

Zdjęcia także: Marian Zieliński Klub Foto 50+