Święto kreatywności i odkrywania talentów

2021-09-19

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Do zabawy organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych uczniów.

Święto to swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot", w której poznajemy historię Vashti, dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce uwierzyła w siebie. Dzień Kropki jest świętem kreatywności i rozwijania swojego potencjału. Udowadniania, że każdy ma jakiś talent, tylko nie zawsze potrafimy go odkryć. Potrzebujemy kogoś, kto nam w tym pomoże. Z taj okazji nasza placówka została odznaczona na zakropkowanej mapie świata, a uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, które były symbolami naszych talentów. Dla klas pierwszych były to rysunki złożone z kropek do samodzielnego kolorowania, w klasach drugich dzieci wykonywały własne pomysły na rysunek złożony z kropek, a w klasach trzecich powstały rysunki skrzydeł na boisku szkolnym z wykorzystaniem kredy. Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zakropkowanej szkolnej grze terenowej. Ponadto, w ramach świętowania, podopieczni ze świetlicy oglądali film o Vashti, oraz poznali piosenkę pt. "The Dot song motions guide". Następnie przystąpili do odkrywania własnych talentów, tworząc prace plastyczne z wykorzystaniem aplikacji Quiver. Podczas zajęć z języka angielskiego, uczniowie rozwiązywali tematyczne quizy, pisali miłe słowa o sobie, oraz odszukiwali hasła przy pomocy kodów QR. Każdy mógł sobie zrobić zdjęcie w kolorowej ramce z zastosowaniem przygotowanych gadżetów. Dziękujemy za liczny udział, za zaangażowanie i dobrą zabawę.

Joanna Paterka

Magdalena Małolepsza