Święto kreatywności i odkrywania talentów

2021-09-19

15 września obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Do zabawy organizatorzy zaprosili wszystkich chętnych uczniów.

ÅšwiÄ™to to swój poczÄ…tek zawdziÄ™cza książce Petera H. Reynoldsa pt. "The Dot", w której poznajemy historiÄ™ Vashti, dziewczynki, która nie wierzyÅ‚a w swoje możliwoÅ›ci plastyczne, ale dziÄ™ki malutkiej kropce i nauczycielce uwierzyÅ‚a w siebie. DzieÅ„ Kropki jest Å›wiÄ™tem kreatywnoÅ›ci i rozwijania swojego potencjaÅ‚u. Udowadniania, że każdy ma jakiÅ› talent, tylko nie zawsze potrafimy go odkryć. Potrzebujemy kogoÅ›, kto nam w tym pomoże. Z taj okazji nasza placówka zostaÅ‚a odznaczona na zakropkowanej mapie Å›wiata, a uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zajÄ™ciach, które byÅ‚y symbolami naszych talentów. Dla klas pierwszych byÅ‚y to rysunki zÅ‚ożone z kropek do samodzielnego kolorowania, w klasach drugich dzieci wykonywaÅ‚y wÅ‚asne pomysÅ‚y na rysunek zÅ‚ożony z kropek, a w klasach trzecich powstaÅ‚y rysunki skrzydeÅ‚ na boisku szkolnym z wykorzystaniem kredy. Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w zakropkowanej szkolnej grze terenowej. Ponadto, w ramach Å›wiÄ™towania, podopieczni ze Å›wietlicy oglÄ…dali film o Vashti, oraz poznali piosenkÄ™ pt. "The Dot song motions guide". NastÄ™pnie przystÄ…pili do odkrywania wÅ‚asnych talentów, tworzÄ…c prace plastyczne z wykorzystaniem aplikacji Quiver. Podczas zajęć z jÄ™zyka angielskiego, uczniowie rozwiÄ…zywali tematyczne quizy, pisali miÅ‚e sÅ‚owa o sobie, oraz odszukiwali hasÅ‚a przy pomocy kodów QR. Każdy mógÅ‚ sobie zrobić zdjÄ™cie w kolorowej ramce z zastosowaniem przygotowanych gadżetów. DziÄ™kujemy za liczny udziaÅ‚, za zaangażowanie i dobrÄ… zabawÄ™.

Joanna Paterka

Magdalena Małolepsza