Święto Pierwszaków - Uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia

2021-11-05

29 października br. w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera.

Uczniowie klas pierwszych w przepięknej scenerii zostali ciepło powitani przez dyrektora szkoły p. Radosława Sobkowiaka.

Pierwszaki pod opiekÄ… swoich wychowawczyÅ„ p. I. Olszewskiej, p. A. Poremskiej i p. I. Inerowicz przygotowali siÄ™ do tej uroczystoÅ›ci od dÅ‚uższego czasu uczÄ…c siÄ™ dzielnie tekstów wierszy, piosenek, hymnu szkoÅ‚y, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

PierwszoklasiÅ›ci odÅ›wiÄ™tnie ubrani, w biretach na gÅ‚owie trysnÄ™li talentem. PiÄ™knie zaprezentowany program artystyczny to dowód na to, że dzieci sÄ… gotowe do sumiennej codziennej pracy w szkole.

Po wystÄ™pnie wszyscy uczniowie w obecnoÅ›ci pocztu sztandarowego uroczyÅ›cie zÅ‚ożyli Å›lubowanie. Åšlubowali być dobrymi uczniami, przyjacióÅ‚mi zwierzÄ…t i roÅ›lin, szanować wszystkich pracowników szkoÅ‚y, swym zachowaniem i naukÄ… sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po zÅ‚ożeniu Å›lubowania pan dyrektor dokonaÅ‚ symbolicznego pasowania na ucznia. "PasujÄ™ CiÄ™ na ucznia"- mówiÅ‚ pan dyrektor, dotykajÄ…c kolorowÄ… kredkÄ… - jak czarodziejskÄ… różdżkÄ… ramion swoich podopiecznych.

Przedstawiciele SamorzÄ…du Uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewniali o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza niÄ….

NiespodziankÄ™ dla uczniów klasy I przygotowali uczniowie z klasy 3c pod opiekÄ… p. B. Szczepanowskiej i zaprezentowali wspaniaÅ‚Ä… część artystycznÄ…. Oprawa muzyczna oraz wesoÅ‚o wierszyki przypadÅ‚y go gustu pierwszakom ponieważ sÅ‚uchaÅ‚y bardzo uważnie i oklaskiwaÅ‚y każdy wystÄ™p.

Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.