Święto pracowników szkoły

2018-10-15

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, 12 października, odbyła się uroczystość, na którą przybyli nauczyciele i inni pracownicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie naszej szkoły, a także goście z Ukrainy i Rumunii.

W części oficjalnej gÅ‚os zabraÅ‚ pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak. PowitaÅ‚ zacnych goÅ›ci z Ukrainy i Rumunii; zÅ‚ożyÅ‚ życzenia wszystkim pracownikom szkoÅ‚y, podziÄ™kowaÅ‚ za trud wkÅ‚adany każdego dnia w ksztaÅ‚cenie oraz wychowanie mÅ‚odych pokoleÅ„. W części artystycznej uczniowie z klasy 8A, pod kierunkiem pani Karoliny Pardy, przedstawili montaż sÅ‚owno-pantomimiczny pt. „Dzieje nauki”. Inscenizacji towarzyszyÅ‚y piosenki w wykonaniu chóru szkolnego, nad którym opiekÄ™ sprawuje pani Anna Kaźmierska.

DzieÅ„ Edukacji Narodowej to polskie Å›wiÄ™to oÅ›wiaty i szkolnictwa wyższego, ustanowione w 1792 r. UpamiÄ™tnia rocznicÄ™ powstania Komisji Edukacji Narodowej, która zostaÅ‚a utworzona z inicjatywy króla StanisÅ‚awa Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzieÅ„ ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.