Szkoła Podstawowa nr 3 im. Świętego Wojciecha w Gnieźnie z halą sportową i rozbudowanym budynkiem szkolnym

2023-11-22

10 listopada odbyła się uroczystość 90-lecia szkoły połączona z otwarciem nowego skrzydła placówki i hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Świętego Wojciecha.

Ten dzieÅ„ byÅ‚ dla naszej szkolnej spoÅ‚ecznoÅ›ci dniem niezwykÅ‚ym, peÅ‚nym radosnego oczekiwania. Uroczystość rozpoczęła siÄ™ od części artystycznej, którÄ… przygotowali uczniowie z naszej szkoÅ‚y. Koordynatorkami widowiska byÅ‚y Panie: Violetta Pawlik-Andrzejewska, Dorota Smusz, Justyna Formalik i Karolina Gruberska.

Temat spotkania i doniosÅ‚ość obchodzonej uroczystoÅ›ci przybliżyÅ‚ zgromadzonym Pan RadosÅ‚aw Sobkowiak, dyrektor naszej szkoÅ‚y. NastÄ™pnie kolejno zabrali gÅ‚os Pan Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna i wspóÅ‚gospodarz uroczystoÅ›ci, Jej Ekscelencja Renata MataczyÅ„ska, Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Poznaniu, Jego Ekscelencja Henryk KoÅ‚odziej, Konsul Honorowy Ukrainy w Szczecinie, Pan Grzegorz Federowicz, Senator RP, przedstawiciele parlamentarzystów Pani Paulina Hennig-Kloska i Pan Zbigniew Dolata, a także Pan Robert GaweÅ‚, Wielkopolski Kurator OÅ›wiaty oraz Pan MichaÅ‚ Glejzer, PrzewodniczÄ…cy Rady Miasta Gniezna i inni zaproszeni goÅ›cie. Placówka nosi imiÄ™ ÅšwiÄ™tego Wojciecha, a podczas uroczystoÅ›ci oprócz historii sporo mówiono o jej rozbudowie. Wszyscy skupili siÄ™ na gratulacjach        i podziÄ™kowaniach. Wyrażali podziw i uznanie, podkreÅ›lali wysiÅ‚ek wielu osób, które przyczyniÅ‚y siÄ™ do powstania nowego skrzydÅ‚a placówki i hali sportowej.

Następnym punktem programu był akt otwarcia nowgo obiektu poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi oraz modlitwa Księdza Piotra Bulandy, proboszcza parafii pod wezwaniem Bł. Michała Kozala w Gnieźnie i akt poświęcenia sali gimnastycznej.

Kolejnym punktem programu byÅ‚o wrÄ™czenie Medali Koronacyjnych przyznanych przez Prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza. Wyróżnione zostaÅ‚y Panie: Sylwia Klembalska, Marlena Prech i Marzena Purol.

Część oficjalną prowadziła Pani Beata Rewers-Krawczyk, a część artystyczną Pan Grzegorz Buczkowski. Za dekorację i oprawę muzyczną odpowiedzialna była Pani Magdalena Błaszkiewicz.

Dyrekcja szkoÅ‚y skÅ‚ada wszystkim pracownikom placówki, Radzie Rodziców, Rodzicom  serdeczne podziÄ™kowania za życzliwość, pomoc i wsparcie naszych dziaÅ‚aÅ„ majÄ…cych na celu uczczenie 90-lecia istnienia naszej placówki.