Szkoła Podstawowa nr 3 wicemistrzem miasta Gniezna w piłce nożnej

2022-04-22

Dnia 21 kwietnia 2022r na boiskach sportowych Szkoły Podstawowej nr 12 odbyły się Mistrzostwa Miasta Gniezna w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży.

Do turnieju zgÅ‚osiÅ‚o siÄ™ 9 drużyn tj: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 6, SP nr 7, Sp nr 8, SP nr 10, SP nr 12 i SP Milenium. Rozgrywki odbyÅ‚y siÄ™ w dwóch grupach systemem każdym z każdym. Nasza drużyna wygraÅ‚a wszystkie mecze grupowe: SP3 - SP1 (5:0), SP3 - SP6 (2:1), SP3 - SP8 (2:1), SP3 - P10 (4:1). Reprezentacja naszej szkoÅ‚y po wyjÅ›ciu z grupy na pierwszym miejscu zagraÅ‚a swój mecz póÅ‚finaÅ‚owy ze SzkoÅ‚Ä… PodstawowÄ… nr 2 wygrywajÄ…c 3:0. W finale nasi chÅ‚opcy przegrali mecz z SP12 ostatecznie zajmujÄ…c 2 miejsce, 1 miejsce zajęła SP nr 12 natomiast 3 miejsce zdobyÅ‚a SP nr 2.

Drużyna naszej szkoÅ‚y zagraÅ‚a w skÅ‚adzie: Marcel Sekula, Krzysztof Kowalski, Jakub SzczeÅ›niak, Filip Wegner, Marcel Urbaniak, Jan MÅ‚odzikowski, RafaÅ‚ Kleban, Nikodem Orzechowski i Igor Wróblewski.

Opiekunami naszej reprezentacji byli: p. Karolina Gruberska i p. Piotr Åšmigórski.