Szóstoklasiści rozegrali turniej siatkarski

2017-12-02

W piątek, 1 grudnia, w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Szkoły klas szóstych. Najlepsi okazali się chłopcy z klasy 6c.

W turnieju wzięły udziaÅ‚ reprezentacje klas: 6a, 6b i 6c. Mecze rozgrywane byÅ‚y do dwóch wygranych setów (do 25 pkt), systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz pomiÄ™dzy klasami 6a i 6b rozstrzygnÄ…Å‚ siÄ™ w tie-breaku 2:1 dla klasy 6b. Drugi mecz pomiÄ™dzy klasÄ… 6c i 6b rozstrzygnÄ…Å‚ siÄ™ zwyciÄ™stwem 2:0 dla klasy 6c. Ostatni, decydujÄ…cy i najbardziej emocjonujÄ…cy mecz zostaÅ‚ rozegrany pomiÄ™dzy klasÄ… 6c i 6a. ZwyciężyÅ‚a klasa 6c, pokonujÄ…c chÅ‚opców z klasy 6a 2:0. Ostateczne wyniki Turnieju o Mistrzostwo SzkoÅ‚y Podstawowej nr 3 przedstawiajÄ… siÄ™ nastÄ™pujÄ…co: I miejsce klasa 6c, II miejsce klasa 6b, III miejsce klasa 6a. Wygrana drużyna klasy 6c zagraÅ‚a w skÅ‚adzie: Maksymilian Koronka, Karol Soppa, Jakub ÅšwiÄ…tek, Joachim Nawrot oraz zawodnicy rezerwowi: Kamil Klembalski i Aleksander GÅ‚owacki. Organizatorem oraz sÄ™dziÄ… podczas turnieju byÅ‚a nauczycielka wychowania fizycznego, pani Karolina Gruberska. Wszystkie drużyny otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe dyplomy.