Szóstoklasiści rozegrali turniej siatkarski

2017-12-02

W piątek, 1 grudnia, w naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Szkoły klas szóstych. Najlepsi okazali się chłopcy z klasy 6c.

W turnieju wzięły udział reprezentacje klas: 6a, 6b i 6c. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów (do 25 pkt), systemem każdy z każdym. Pierwszy mecz pomiędzy klasami 6a i 6b rozstrzygnął się w tie-breaku 2:1 dla klasy 6b. Drugi mecz pomiędzy klasą 6c i 6b rozstrzygnął się zwycięstwem 2:0 dla klasy 6c. Ostatni, decydujący i najbardziej emocjonujący mecz został rozegrany pomiędzy klasą 6c i 6a. Zwyciężyła klasa 6c, pokonując chłopców z klasy 6a 2:0. Ostateczne wyniki Turnieju o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej nr 3 przedstawiają się następująco: I miejsce klasa 6c, II miejsce klasa 6b, III miejsce klasa 6a. Wygrana drużyna klasy 6c zagrała w składzie: Maksymilian Koronka, Karol Soppa, Jakub Świątek, Joachim Nawrot oraz zawodnicy rezerwowi: Kamil Klembalski i Aleksander Głowacki. Organizatorem oraz sędzią podczas turnieju była nauczycielka wychowania fizycznego, pani Karolina Gruberska. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy.