Trzecioklasiści i święty Wojciech

2018-04-22

W środę, 18 kwietnia, odbył się czwarty już konkurs wiedzy dla uczniów klas trzecich na temat patrona naszej szkoły, św. Wojciecha, w którym trzecioklasiści walczyli o zaszczytny tytuł „WOJTASZKI 2018”. Podsumowano też konkurs plastyczny o naszym patronie.

Tematem przewodnim konkursu było „Życie i działalność św. Wojciecha – patrona Europy, Polski, Gniezna i naszej szkoły”. Wszystkie drużyny zaimponowały nam wysokim poziomem wiedzy, jednak najlepsze okazały się klasy: I miejsce – klasa 3d; II miejsce – klasa 3e; III miejsce – klasa 3c. Natomiast w konkursach plastycznych „ŚWIĘTY WOJCIECH PATRON NASZEJ SZKOŁY” dla klas I-II .na szczególne wyróżnienie zasłużyły osoby: I miejsce – Krystian Barszczewski klasa 1b; II miejsce – Kacper Goździewski klasa 1c; III miejsce – Zuzanna Zachmyc klasa 1c, które wykonały portret świętego Wojciecha oraz I miejsce – cała klasa 2a, która wykonała 16 przepięknych ilustracji z życia i działalności naszego patrona. Nad całością konkursów czuwały panie Hanna Muraszko, Anita Gawron, a także gościnnie pani Jadwiga Dudek.