Trzecioklasi┼Ťci - majsterkowicze

2017-11-10

W czwartek, 9 listopada, uczniowie klasy 3d pod opiek─ů swojej wychowawczyni, pani Iwony Olszewskiej wybrali si─Ö na warsztaty ÔÇ×MAJSTERKOWOÔÇŁ zorganizowane w Castoramie w Gnie┼║nie.

Celem warsztatów by┼éo rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobra┼║ni, rozwijanie umiej─Ötno┼Ťci manualnych, a tak┼╝e zwi─Ökszenie wiedzy i ┼Ťwiadomo┼Ťci ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy z dost─Öpnych elementów drewnianych samodzielnie konstruowa┼éy i wykonywa┼éy w┼éasn─ů zabawk─Ö – traktor. Dzi─Öki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedzia┼éy si─Ö jak na co dzie┼ä dba─ç o ┼Ťrodowisko i troszczy─ç si─Ö o swoje najbli┼╝sze otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszcz─Ödzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie mieli do dyspozycji drewniane elementy, m┼éotki, klej oraz farby i p─Ödzle do malowania. Trzecioklasi┼Ťci z ogromnym zapa┼éem, pozytywn─ů energi─ů i pe┼éni pomys┼éów tworzyli swoje pojazdy i doskonale si─Ö bawili. Dzieci doskonale wiedzia┼éy do czego s┼éu┼╝y m┼éotek i jak si─Ö wbija gwo┼║dzie! Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale sobie poradzili, a dziewczynki stwierdzi┼éy, ┼╝e majsterkowanie nie jest tylko dla ch┼éopców! Mali konstruktorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki i wida─ç by┼éo wyra┼║nie, ┼╝e nauka i poznawanie nowych rzeczy sprawia im ogromn─ů frajd─Ö.