Trzecioklasiści - majsterkowicze

2017-11-10

W czwartek, 9 listopada, uczniowie klasy 3d pod opieką swojej wychowawczyni, pani Iwony Olszewskiej wybrali się na warsztaty „MAJSTERKOWO” zorganizowane w Castoramie w Gnieźnie.

Celem warsztatów było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzenie ich wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, a także zwiększenie wiedzy i świadomości ekologicznej. Dzieci pod okiem specjalistów z Castoramy z dostępnych elementów drewnianych samodzielnie konstruowały i wykonywały własną zabawkę – traktor. Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedziały się jak na co dzień dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie mieli do dyspozycji drewniane elementy, młotki, klej oraz farby i pędzle do malowania. Trzecioklasiści z ogromnym zapałem, pozytywną energią i pełni pomysłów tworzyli swoje pojazdy i doskonale się bawili. Dzieci doskonale wiedziały do czego służy młotek i jak się wbija gwoździe! Wszyscy uczestnicy warsztatów doskonale sobie poradzili, a dziewczynki stwierdziły, że majsterkowanie nie jest tylko dla chłopców! Mali konstruktorzy otrzymali dyplomy i drobne upominki i widać było wyraźnie, że nauka i poznawanie nowych rzeczy sprawia im ogromną frajdę.