Udany występ młodych lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w 45. Ogólnopolskim Biegu Lechitów

2022-09-22

Dnia 18 września 2022r. po raz 45 odbył się Ogólnopolski Bieg Lechitów, którego celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy podnoszenia sprawności fizycznej, upamiętnianie historii początków Państwa Polskiego, wspólne bieganie dzieci, młodzieży i dorosłych.

Uczniowie naszej szkoÅ‚y rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych na różnych dystansach odnoszÄ…c fantastyczne wyniki. W roczniku 2010-2011 na dystansie ok 1 km najlepszy wynik uzyskaÅ‚ Igor Zwiernik z klasy 6 b zajmujÄ…c 2 miejsce. Liczna grupa naszych biegaczy z klasy 4c wystartowaÅ‚a w roczniku 2012 na dystansie 800m: MichaÅ‚ Gorczycki – 9 miejsce, Antonina Menz – 11 miejsce, Marcel KuczyÅ„ski -15 miejsce, Oliwier Garstka – 16 miejsce, Eryk Morawski - 23 miejsce, Alan Rokosik - 25 miejsce, StanisÅ‚aw ChudziÅ„ski – 28 miejsce. Klasy 5 reprezentowali : Jakub Gbur – 34 miejsce i Nikodem Rzymyszkiewicz – 37 miejsce. Bardzo dobry wynik uzyskaÅ‚ Wojciech Sucholas z klasy 8c na dystansie 1km zajmujÄ…c 7 miejsce w roczniku 2008-2009. Wszyscy uczestnicy otrzymali : pamiÄ…tkowy odlewany medal, okolicznoÅ›ciowÄ… koszulkÄ™ oraz sÅ‚odkÄ… niespodziankÄ™. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.