Uroczystość nadania Sztandaru SP Nr 7 w Gnieźnie

2020-02-17

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem a przysięgą wojskową"~Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński

W poniedziałek, 17.02.202r. w hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie, odbyła się ważna uroczystość dla społeczności Szkoły Podstawowej Nr 7.Placówka ta od roku nosząca imię Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 otrzymała nowy Sztandar.

Sztandar to symbol honoru i godności. Dla każdej szkoły ma znaczenie szczególne, to znak Polski, ale także Małej Ojczyzny. Uczniowie oddają mu cześć podczas najważniejszych wydarzeń. Stanowi symbol tradycji i historii. Łączy tych, którzy opuszczają progi szkoły, jak i obecnych i przyszłych jej uczniów. Niezwykłe wyróżnienie, zaszczyt i przywilej spotyka osoby, które wchodzą w skład pocztu sztandarowego.

Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentowała delegacja: Pan Dyrektor Radosław Sobkowiak, Poczet Sztandarowy w składzie: Jakub Kurkowski, Amelia Socha oraz Martyna Stefańska pod opieką Pani Magdaleny Małolepszej.

W imieniu społeczności SP Nr 3, gratulujemy wyboru zbiorowego patrona.