W poszukiwaniach czterolistnej koniczynki

2023-03-20

W czwartek 16 marca świętowaliśmy w szkole obchody Dnia Świętego Patryka, patrona Irlandii. Z tego tytułu uczniowie mieli możliwość udziału w kilku konkursach, zorganizowanych przez nauczycielki języka angielskiego.

Pierwszy konkurs, przygotowany z myÅ›lÄ… o najmÅ‚odszych uczniach, byÅ‚ konkursem plastycznym. ChÄ™tne osoby za pomocÄ… dowolnej techniki wykonaÅ‚y postać Leprechauna – skrzata irlandzkiego. Kolejna część rywalizacji byÅ‚a przeznaczona dla uczniów z klas 4-5, którzy szukali w szkole siedmiu kopert, w których ukryte zostaÅ‚y pytania quizowe wraz ze zdjÄ™ciem i mapÄ… Irlandii. Poprawne odpowiedzi zostaÅ‚y nagradzane. Uczniowie klas 6-8 wziÄ™li udziaÅ‚ w konkursie, w którym byÅ‚a wymagana szeroko pojÄ™ta wiedza o Irlandii i Å›w. Patryku. Przedstawiciele kolejnych klas logowali siÄ™ do gry Kahoot, gdzie czekaÅ‚y na nich specjalnie przygotowane przez nauczycieli jÄ™zyka angielskiego pytania. Emocje byÅ‚y ogromne, ponieważ należaÅ‚o udzielić poprawnej odpowiedzi w jak najkrótszym czasie. Niepokonana okazaÅ‚a siÄ™ reprezentacja klasy 8c, za którÄ… uplasowali siÄ™ uczniowie z klasy 8d oraz 8e.

Warto tu jeszcze wspomnieć o atrakcji przygotowanej dla uczniów z wszystkich klas. Jak wiadomo, symbolem Irlandii jest trzylistna koniczyna. W czwartek, 16 marca, na szkolnych holu, korytarzach, drzwiach mogliÅ›my podziwiać setki koniczyn, ale już od samego rana, wÅ›ród nich ukryte zostaÅ‚y koniczyny czterolistne. Szczęściarze, którym udaÅ‚o siÄ™ je odnaleźć, jeszcze tego samego dnia otrzymali czekoladowe dukaty.

DzieÅ„ ÅšwiÄ™tego Patryka zorganizowany zostaÅ‚ przez nauczycielki jÄ™zyka angielskiego – paniÄ… DagmarÄ™ OstrowskÄ… oraz paniÄ… ViolettÄ™ Pawlik-AndrzejewskÄ…. DziÄ™kujemy sponsorom za nagrody: wydawnictwom Macmillan oraz Nowa Era i NadleÅ›nictwu Lasów Polskich w Gnieźnie.

Wszystkim uczniom, którzy pomogli w przygotowaniach serdecznie dziÄ™kujemy! Wszystkiego zielonego i zapraszamy do zabawy w przyszÅ‚ym roku!