Walczyli o każdy metr basenu

2017-11-17

Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza ekipa w Finale Województwa Wielkopolskiego w Pływaniu Drużynowym Chłopców. Wśród 44 najlepszych szkół województwa nasi chłopcy zajęli 14 miejsce.

W czwartek, 16 listopada, reprezentacja naszej szkoÅ‚y udaÅ‚a siÄ™ do Poznania, na termy maltaÅ„skie na FinaÅ‚ Województwa Wielkopolskiego w PÅ‚ywaniu Drużynowym ChÅ‚opców. W mistrzostwach wzięło udziaÅ‚ 44 najlepszych szkóÅ‚ z caÅ‚ego województwa wielkopolskiego. Każdy zespóÅ‚ skÅ‚adaÅ‚ siÄ™ z 8 chÅ‚opców – uczniów jednej szkoÅ‚y, w rocznikach 2008, 2007, 2006, 2005 i mÅ‚odsi po dwóch w każdym roczniku. Każdy zawodnik startowaÅ‚ w jednym wyÅ›cigu indywidualnym oraz w sztafecie. W wyÅ›cigach indywidualnych rewelacyjnie popÅ‚ynÄ™li nasi najmÅ‚odsi zawodnicy. Nikodem Recki zajÄ…Å‚ 10 miejsce st. dowolnym na 69 startujÄ…cych zawodników, a Jakub Chudy zajÄ…Å‚ 11 miejsce st. grzbietowym na 54 zawodników. Po wspaniaÅ‚ej walce o każdy metr basenu reprezentacja chÅ‚opców uplasowaÅ‚a siÄ™ na wysokim 14 miejscu (czas sztafety: 2 min 44 s). Każda sztafeta skÅ‚adaÅ‚a siÄ™ z 8 chÅ‚opców, którzy mieli do przepÅ‚yniÄ™cia 25 metrów stylem dowolnym (8 x 25 m). SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ… nr 3 reprezentowali: Malkolm RóżaÅ„ski, Nikodem Stelmaszyk, Marcel Urbaniak, Nikodem Recki, Jakub Chudy, Gerard RóżaÅ„ski, Bartosz MalÄ™gowski, Igor FrÄ…ckowiak. Na uwagÄ™ zasÅ‚uguje fakt, że w naszej drużynie wystÄ…pili pÅ‚ywacy z mÅ‚odszych roczników. Opiekunem drużyny byÅ‚a trenerka pÅ‚ywania pani Karolina Gruberska i pani MaÅ‚gorzata Janowska-Jandy.