Warsztaty o Feliksie Nowowiejskim

2017-09-27

W związku z przypadającą w tym roku 140. rocznicą urodzin Feliksa Nowowiejskiego kontynuowane są projekty edukacyjne, przybliżające twórczość artysty, zapoczątkowane w 2016 roku, który był oficjalnym Rokiem Feliksa Nowowiejskiego.

W naszej szkole, 15 i 26 wrzeÅ›nia, uczniowie klas I-III uczestniczyli w bardzo ciekawych warsztatach muzyczno-plastycznych, inspirowanych twórczoÅ›ciÄ… Feliksa Nowowiejskiego, kompozytora i dyrygenta, znanego przede wszystkim jako twórca muzyki chóralnej, w szczególnoÅ›ci autor muzyki do pieÅ›ni „Rota” ze sÅ‚owami Marii Konopnickiej. Warsztaty poprowadziÅ‚a pani Dominika Sochacka-Drzewiecka. Podczas zajęć uczestnicy w aktywny sposób poznawali sylwetkÄ™ i dorobek artystyczny kompozytora. W ramach pracy wykorzystane zostaÅ‚y: fragmenty utworów muzycznych, odczytana zostaÅ‚a legenda o BaÅ‚tyku, wykorzystano taniec i plastykÄ™ ruchu, Å›piew oraz zabawy z bum-bum rurkami.