Warsztaty przyrodnicze. W szkole wcale nie musi być nudno!

2019-11-21

Do klasy 1c na zaproszenie wychowawcy Blanki Szczepanowskiej, zawitał dzisiaj pan Dawid, ornitolog z wykształcenia, który poprowadził warsztaty przyrodnicze dla dzieci.

Do udziaÅ‚u zaprosiliÅ›my również klasÄ™ 1a z wychowawcÄ… paniÄ… HannÄ… Kubiak. Dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™, które ptaki odlatujÄ… do ciepÅ‚ych krajów, jak wyglÄ…da ich podróż, co to znaczy, że lecÄ… w kluczu albo organizujÄ… sejmik? PodziwialiÅ›my piÄ™kne zdjÄ™cia i modele ptaków, zobaczyliÅ›my gniazdka z jajeczkami, karmniki, budki dla ptaków. SÅ‚uchaliÅ›my odgÅ‚osów lasu, Å›piewu ptaków. Można byÅ‚o przymierzyć kurtkÄ™ maskujÄ…cÄ…, pomalować twarz pastÄ… maskujÄ…cÄ…, wziąć udziaÅ‚ w zabawach ruchowych. Na koniec każde dziecko otrzymaÅ‚o wybrane przez siebie piórko na pamiÄ…tkÄ™. Warsztaty wzbogaciÅ‚y wiedzÄ™ dzieci na temat ptaków, pozwoliÅ‚y na naukÄ™ przez zabawÄ™.