Warsztaty z Makramy dla dzieci

2022-12-15

Lekcje techniki spełniają w szkole bardzo ważną rolę. W trakcie zajęć uczniowie rozwijają zdolności manualne, nabywają umiejętności posługiwania się nimi i wyrabiają cierpliwość. Cechami takimi charakteryzuje się technika makramy, czyli starożytna sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka.

W czwartek 15 grudnia uczniowie klasy 1C goÅ›cili w klasie mamÄ™ jednego ucznia - PaniÄ… DariÄ™, która przybliżyÅ‚a sztukÄ™ przeplatania materiaÅ‚u wstążkowego. Tworzenie makramy za pomocÄ… wÄ™zÅ‚ów sÅ‚uży usprawnieniu rÄ…k, wybrana kombinacja poÅ‚Ä…czeÅ„ rozbudza wyobraźniÄ™ konstrukcyjnÄ…, a także pozwala na ksztaÅ‚towanie odczuć estetycznych. Uczniowie podążajÄ…cy za instrukcjami Pani Darii stworzyli piÄ™kne anioÅ‚ki, które zabrali ze sobÄ… do domu, wieszajÄ…c na Å›wiÄ…tecznych drzewkach.

Bardzo dziękujemy za fantastyczne zajęcia !