Ważna sprawa: pierwsza pomoc

2018-04-21

W piątek, 13 kwietnia, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią, panią Anną Poremską uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Marta Górska – lekarz pediatra, mama Macieja, ucznia klasy 3b.

Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogÅ‚y poczuć siÄ™ jak mali ratownicy. PoznaÅ‚y procedury zachowania siÄ™ w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowaÅ‚y czynnoÅ›ci ratownicze. NauczyÅ‚y siÄ™ podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Wiele emocji wzbudziÅ‚ pokaz czynnoÅ›ci z zakresu reanimacji wykonany na fantomie. NastÄ™pnie dzieci pod czujnym okiem pani doktor mogÅ‚y samodzielnie wykazać siÄ™ praktycznÄ… znajomoÅ›ciÄ… udzielania pierwszej pomocy. – OczywiÅ›cie szkolenie nie zrobi z dzieci profesjonalnych ratowników, ale nauczy radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest uÅ›wiadomienie dzieciom, że czasami samo wezwanie przez nich pomocy może komuÅ› uratować życie – powiedziaÅ‚a Anna Poremska. ZajÄ™cia zostaÅ‚y przeprowadzone w sposób profesjonalny, a pani Marta sprawiÅ‚a, że każdy uczeÅ„ chÄ™tnie braÅ‚ w nich udziaÅ‚. Na zakoÅ„czenie każdy uczestnik otrzymaÅ‚ certyfikat ukoÅ„czenia szkolenia z zakresu pierwszej pomocy.