Wicemistrzostwo Gniezna w koszykówce? Mamy to!

2020-03-09

W środę, 26 lutego, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się w ramach igrzysk młodzieży Mistrzostwa Gniezna w Piłce Koszykowej Chłopców. Nasza reprezentacja sprawiła ogromną niespodziankę zajmując II miejsce!

Do turnieju przystÄ…piÅ‚o 8 szkóÅ‚ podstawowych: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 6, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9 i SP nr 12. Mecze rozgrywane byÅ‚y w dwóch grupach, systemem każdy z każdym, 2 x 8 min. Nasza drużyna po wygranych spotkaniach z SP nr 12 i SP 7, przegraÅ‚a tylko jeden mecz grupowy z gospodarzami mistrzostw SP nr 2, zajmujÄ…c drugie miejsce w swojej grupie. Koszykarze z trójki pokonali w póÅ‚finale SzkoÅ‚Ä™ PodstawowÄ… nr 6 i po raz drugi w meczu finaÅ‚owym spotkaliÅ›my siÄ™ z faworytem turnieju, SP nr 2. Ten pojedynek nasi chÅ‚opcy przegrali. Ostateczne wyniki koszykarskich zmagaÅ„ przedstawiajÄ… siÄ™ nastÄ™pujÄ…co: I miejsce SP nr 2, II miejsce SP nr 3, III miejsce SP nr 8 i IV miejsce SP nr 6. Nasza drużyna zagraÅ‚a w skÅ‚adzie: Karol Soppa, Tobiasz Ratajczak, Mateusz FrÄ…ckowiak, Jakub Kurkowski, Igor Marzec, Kacper Alamenciak, Krzysztof Szalaty, Igor DrzażdzyÅ„ski, Robert Roszak, Krystian Minc. Wygrane drużyny otrzymaÅ‚y pamiÄ…tkowe medale oraz dyplomy. Opiekunami naszych chÅ‚opców byli: pani Karolina Gruberska oraz pan Artur GuzioÅ‚ek.