Wiedzą jak zadbać o zęby

2019-03-08

W czwartek, 7 marca, uczniowie klasy 1a wraz ze swoją wychowawczynią panią Iwoną Olszewską przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej. W „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” wprowadziła dzieci mama Karolka, ucznia klasy 1a.

Zaproszona do współpracy pielęgniarka stomatologiczna przedstawiła dzieciom model uzębienia, omówiła budowę zębów oraz zaprezentowała zasady szczotkowania. Uczniowie dowiedzieli się co to jest próchnica, jak należy prawidłowo się odżywiać, aby uniknąć chorób i jak należy dbać o swoje zęby. Pierwszoklasiści otrzymali pastę do zębów, kalendarze stomatologiczne i komplet „Arkuszy z ćwiczeniami”, które pomogą dzieciom wykształcić i utrwalić dobre nawyki higieniczne. Zajęcia bardzo się podobały, dzieci dużo dowiedziały się o swoich zębach i obiecały codziennie dbać o higienę jamy ustnej. Te zajęcia zostaną na długo w naszej pamięci!