Wielkopolski Nauczyciel Roku i Wielkopolska Szkoła Roku wyłonieni

2021-10-21

Konkurs o tytuły Wielkopolskiej Szkoły Roku oraz Wielkopolskiego Nauczyciela Roku został rozstrzygnięty podczas jubileuszowej gali w środę 20 października 2021r. w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Już po raz piÄ…ty Departament Edukacji i Nauki UrzÄ™du MarszaÅ‚kowskiego Województwa Wielkopolskiego wyróżniÅ‚ nauczycieli, szkoÅ‚y i przedszkola, którzy zwÅ‚aszcza w trudnym okresie pandemii i nauki zdalnej wykazali siÄ™ zaangażowaniem, determinacjÄ… oraz wielkÄ… kreatywnoÅ›ciÄ…. Celem konkursu, jest wyróżnienie wielkopolskich pedagogów oraz placówek ksztaÅ‚tujÄ…cych wÅ›ród uczniów poczucia wÅ‚asnej tożsamoÅ›ci i postaw patriotycznych z  jednoczesnym modelowaniem wzorca nowoczesnego Wielkopolanina.

Podczas tegorocznego konkursu "Trójka" zostaÅ‚a nominowana do nagrody Wielkopolskiej SzkoÅ‚y Roku, a  pani Magdalena MaÅ‚olepsza do nagrody Wielkopolski Nauczyciel Roku. W trakcie uroczystej gali delegacja naszej szkoÅ‚y w skÅ‚adzie: pan dyrektor RadosÅ‚aw Sobkowiak, pani wicedyrektor Magdalena SkupiÅ„ska, pani wicedyrektor Agnieszka Szymczak, a także pani Magdalena MaÅ‚olepsza miaÅ‚a okazjÄ™ spotkać siÄ™ i porozmawiać z paniÄ… MarszaÅ‚ek PaulinÄ… StochniaÅ‚ek oraz z Wielkopolskim Kuratorem OÅ›wiaty panem Robertem GawÅ‚em.

Wydarzenia, w których uczestniczyli nominowani, wzbogaciÅ‚ wystÄ™p akrobatyki powietrznej Teatru z GÅ‚owÄ… w Chmurach oraz koncert Justyny Steczkowskiej.