„Winni jesteśmy Im pamięć”

2017-11-15

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole w piątek, 10 listopada. W jej trakcie wspominaliśmy wydarzenia sprzed 99 lat i często bezimiennych bohaterów, którzy walczyli o niepodległość Polski.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego w obecności sztandaru. Następnie głos zabrał pan dyrektor Radosław Sobkowiak, który przypomniał dlaczego co roku tak poważnie wspominamy dzień 11 listopada 1918 roku. Pan dyrektor zachęcił też uczniów do uczestnictwa w miejskich obchodach Święta Niepodległości i do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami. Część oficjalną spotkania zakończyło wspólne zaśpiewanie hymnu szkoły. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy 6c, którzy pod kierunkiem pani Izabeli Kiełczewskiej (historia) i pani Sylwii Jóźwiak-Dreli (język polski) przygotowali piękny program, który poprzez wspomnienia i wiersze przypomniały trudną, często bolesną i pełną ofiar, 123-letnią drogę Polaków do odzyskania wolnej Ojczyzny. Występ uzupełniły historyczne piosenki w wykonaniu chórku szkolnego, prowadzonego przez panią Annę Kaźmierską. O odpowiednią dekorację holu zadbała natomiast pani Magdalena Błaszkiewicz.