Wiosna Ukraińska w Gnieźnie

2017-05-18

Nasza szkoła już przez szereg lat współuczestniczy w Festiwalu Kultury Wiosna Ukraińska, której organizatorem jest Konsulat Honorowy Ukrainy w Poznaniu. Patronat Honorowy Festiwalu objął Prezydent Miasta Gniezna Pan Tomasz Budasz. W tym roku wiosna zawitała także do Szkoły Podstawowej nr 2. Przed uczniami z tej szkoły wystąpił Ludowy Zespół Artystycznego Teatru Tańca „Słowianie” z Czernichowa na Ukrainie. Zespół ten zaprezentował tańce ludowe. Był to bardzo intersujący pokaz umiejętności tanecznych młodzieży z Ukrainy. Publika owacjami na stojąco podziękowała za barwne i fascynujące zaprezentowanie utworów tanecznych. W przerwach pomiędzy występami młodzieży z Ukrainy wystąpiły także uczennice z naszej szkoły z kl. 6d Anna Chojnacka, Oliwia Dziadoszek, Dominika Centka, Katarzyna Kozłowska i Natalia Szczepańska oraz zespół taneczny z kl. 3a pod opieką pani Anity Gawron w składzie: Monika Kuczyńska, Urszula Śmigowska, Amelia Groblewska, Justyna Leśna i Wiktoria Błaszak. Zaprezentował się także zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie.