„Witaj majowa jutrzenko!”

2018-05-07

W tygodniu poprzedzającym długi weekend majowy w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Okoliczności wydarzenia sprzed 227 lat, w obecności sztandaru szkoły przypomniał pan dyrektor Radosław Sobkowiak. Jak zwykle zachęcił też uczniów do udekorowania swoich domów biało-czerwonymi flagami już na Święto Flagi, 2 maja oraz na rocznicę uchwalenia konstytucji, 3 maja. Uczniowie klasy 4d: Zosia, Wiktoria, Michalina, Laura, Rafał, Marcin oraz Miłosz z klasy 4c przygotowali na tę okazję przedstawienie, które miało przybliżyć uczniom tematykę tamtejszych wydarzeń związanych z rokiem 1791. Scenariusz przygotowała i nad całym przedsięwzięciem czuwała pani Izabela Kiełczewska. – Dziękuję serdecznie wszystkim uczniom za włożony trud i za zaangażowanie. Byliście wspaniali i to dzięki Wam wszystko się udało! Chciałabym podziękować również rodzicom, którzy włączyli się w nasze przygotowania i wspierali swoje pociechy – podsumowuje pani Izabela Kiełczewska. W apelu wziął udział chór szkolny pani Anny Kaźmierskiej, który swym śpiewem nadał całemu wydarzeniu uroczysty charakter.