WÅ‚oskie warsztaty kulinarne

2021-10-30

Dnia 21 października 2021r. uczniowie klasy 1B wraz z wychowawczynią p. Anną Poremską udali się do włoskiej restauracji Adalbertus, żeby uczestniczyć w warsztatach "Ciao Italia" zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Podczas zajęć dzieci poznaÅ‚y wÅ‚oskÄ… kulturÄ™, nauczyÅ‚y siÄ™ zwrotów i wyrazów w nowym jÄ™zyku, a także braÅ‚y udziaÅ‚ w zabawach rozwijajÄ…cych precyzjÄ™ i dokÅ‚adność. Dzieci malowaÅ‚y na kamieniu wÅ‚oskÄ… flagÄ™ oraz tworzyÅ‚y ze sznurka kontury WÅ‚och.

Nie mogÅ‚o zabraknąć pizzy, z której sÅ‚ynie Italia. PierwszoklasiÅ›ci samodzielnie wykonali pizze margheritÄ™. ByÅ‚a pyszna, o czym Å›wiadczyć mogÄ… zdjÄ™cia dzieci, a doskonale przygotowane warsztaty rozwinęły w dzieciach nowe umiejÄ™tnoÅ›ci i widzÄ™.

Za udziaÅ‚ w zajÄ™ciach wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa we wÅ‚oskich warsztatach kulinarnych. To byÅ‚a wspaniaÅ‚a lekcja, która na dÅ‚ugo pozostanie w naszej pamiÄ™ci.