Wolontariusze sprzÄ…tajÄ… cmentarz

2021-10-31

Piątkowe popołudnie jest początkiem weekendu, jednak nie dla wszystkich. 30 października 2021 roku wolontariusze z naszej szkoły zorganizowali akcję "Sprzątanie grobów".

Czternastu wolontariuszy pod opiekÄ… pani Magdaleny MaÅ‚olepszej wybraÅ‚o siÄ™ po lekcjach na Cmentarz Å›w. Piotra i PawÅ‚a w Gnieźnie, który jest zabytkowÄ… nekropoliÄ… Gniezna. MÅ‚odzież uzbrojona w niezbÄ™dny sprzÄ™t z ochotÄ… przystÄ…piÅ‚a do pracy i zaczęła wielkie porzÄ…dki. SprzÄ…tali zapomniane nagrobki, grabili liÅ›cie również w alejkach miÄ™dzy grobami. NastÄ™pnie wolontariusze odwiedzili groby żoÅ‚nierzy na tzw. "Akropolu Bohaterów". Wolontariusze oddali hoÅ‚d polegÅ‚ym za ojczyznÄ™, porzÄ…dkujÄ…c ich mogiÅ‚y i zapalajÄ…c znicze. DziÄ™ki tej akcji uczniowie nauczyli siÄ™ szacunku dla tradycji i poszanowania miejsca pamiÄ™ci o naszych zmarÅ‚ych. Ponadto byÅ‚a to lekcja odpowiedniego zachowywania siÄ™ w miejscach pamiÄ™ci narodowej oraz publicznych.