Wspaniała lekcja plastyki

2018-03-30

Przed świętami uczniowie klas 1a, 1b, 3b, 3e, pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli w warsztatach muzealnych zatytułowanych „Ozdoby wielkanocne”. Dzieci poznały tradycje wykonywania ozdób świątecznych oraz ciekawostki związane z Wielkanocą.

Każdy z uczestników miał możliwość wykonania własnej ozdoby świątecznej. Był to kurczak wykonany ze styropianowego jajka. Kurczak zdobiony był elementami wykonanymi techniką quillingu, czyli tworzenia ozdób przy użyciu wąskich pasków kolorowego papieru, które nawija się na specjalną igłę i tworzy spiralki, które następnie formuje się, nadając zamierzone kształty. Uczestnicy zajęć w miłej atmosferze przez godzinę pracowali nad wielkanocnym kurczakiem. Efekt był naprawdę cudowny! Powstały ciekawe prace. Po zakończeniu warsztatów wspólnie orzekliśmy, iż była to świetna zabawa oraz wspaniała lekcja plastyki.