Wspaniała lekcja plastyki

2018-03-30

Przed ┼Ťwi─Ötami uczniowie klas 1a, 1b, 3b, 3e, pod opiek─ů swoich wychowawczy┼ä uczestniczyli w warsztatach muzealnych zatytu┼éowanych ÔÇ×Ozdoby wielkanocneÔÇŁ. Dzieci pozna┼éy tradycje wykonywania ozd├│b ┼Ťwi─ůtecznych oraz ciekawostki zwi─ůzane z Wielkanoc─ů.

Ka┼╝dy z uczestników mia┼é mo┼╝liwo┼Ť─ç wykonania w┼éasnej ozdoby ┼Ťwi─ůtecznej. By┼é to kurczak wykonany ze styropianowego jajka. Kurczak zdobiony by┼é elementami wykonanymi technik─ů quillingu, czyli tworzenia ozdób przy u┼╝yciu w─ůskich pasków kolorowego papieru, które nawija si─Ö na specjaln─ů ig┼é─Ö i tworzy spiralki, które nast─Öpnie formuje si─Ö, nadaj─ůc zamierzone kszta┼éty. Uczestnicy zaj─Ö─ç w mi┼éej atmosferze przez godzin─Ö pracowali nad wielkanocnym kurczakiem. Efekt by┼é naprawd─Ö cudowny! Powsta┼éy ciekawe prace. Po zako┼äczeniu warsztatów wspólnie orzekli┼Ťmy, i┼╝ by┼éa to ┼Ťwietna zabawa oraz wspania┼éa lekcja plastyki.