Wspólne kolędowanie, tradycia wciąż jest żywa

2022-12-22

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd.

W wiÄ™kszoÅ›ci sÄ… to utwory przekazywane przez tradycjÄ™, w których zawarta jest prawdziwa, bogata poezja, piÄ™kne pomysÅ‚y muzyczne oraz Å›lady dawnych polskich obyczajów. Jest ich wiele, zaczynajÄ…c od dawnych, staropolskich po wspóÅ‚czesne, od liturgicznych po pastoraÅ‚ki. Można powiedzieć, że staÅ‚y siÄ™ one częściÄ… naszej historii narodowej oraz tradycji. Aby kultywować owe zwyczaje dnia 22 grudnia uczniowie naszej szkoÅ‚y zebrali siÄ™ by wspólnie posÅ‚uchać i poÅ›piewać kolÄ™dy.

Wspólne KolÄ™dowanie rozpoczÄ…Å‚ ks. Adrian Brudniak CSMA oraz p. Agnieszka Nowakowska, którzy wprowadzili nas w tajemnicÄ™ Bożego Narodzenia przez piÄ™kne rozważania. Nad wystÄ™pem każdej klasy czuwali wspaniali wychowawcy, pomysÅ‚odawcy wystÄ™pu swoich wychowanków. Po wspólnym kolÄ™dowaniu pan RadosÅ‚aw Sobkowiak, dyrektor naszej szkoÅ‚y, wyraziÅ‚ uznanie dla wszystkich, którzy wykonywali kolÄ™dy oraz życzyÅ‚ mile spÄ™dzonego czasu w gronie rodzinnym, skÅ‚adajÄ…c przy tym piÄ™kne życzenia z okazji ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania w poniższej galerii.