Wstańcie, chodźmy i... co dalej?

2019-10-15

Klasa 8c bardzo chętnie i aktywnie, z pełnym zaangażowaniem oraz wspaniałym przesłaniem włączyła się w obchody XIX Dnia Papieskiego w naszym mieście. Uczniowie wraz z p. Agnieszką Nowakowską i ks. Markiem Serwatką CSMA odczytali tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźcie!”, jako wezwanie do spojrzenia na swoje życie tak, jak św. Jan Paweł II.

Papież w swojej książce, pt. „Wstańcie, chodźmy!” podejmuje rozważania o swoim powołaniu, powołaniu biskupim, odwołując się do osób, miejsc, symboli, gestów, zadań, które wyjaśniają posługę biskupa i były ważne w jego życiu. – My także, pragniemy zadać sobie pytanie: jakimi wartościami się kierujemy, co jest w naszym życiu najważniejsze? Nie siedzieliśmy na kanapie, ale ciężko pracowaliśmy, aby ubogacić na początku siebie swoimi talentami, później rodzinę, kolegów i nauczycieli, a następnie wszystkich ludzi, którzy włączyli się w świętowanie Dnia Papieskiego w parafii bł. bp. M. Kozala w Gnieźnie. Dlatego swoim młodym entuzjazmem podążamy za Janem Pawłem II i... ŚPIEWALIŚMY podczas Przeglądu Piosenki Chrześcijańskiej, organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie piosenkę „Należę do Ciebie”, która licznie zgromadzonym gościom i uczestnikom bardzo się podobała. – Daliśmy ludziom radość i powód do dumy. Pokazaliśmy innym, jak można naśladować Jana Pawła II. Podczas mszy świętej w kościele parafii pw. bł. bp Michała Kozala w Gnieźnie oraz naszej szkole od samego początku przykuwaliśmy uwagę dzieci. Tworzona na oczach widzów opowieść przedstawiała życie papieża. Rodzice, którzy przyszli ze swoimi pociechami do kościoła komentowali zachowania postaci. Przybliżali maluchom wartości, jakimi powinni się kierować. W naszej szkole dzieci w skupieniu i powadze oddały cześć pamięci św. Jana Pawła II.

Z okazji XIX Dnia Papieskiego odbyły się liczne konkursy, do których przygotowały dzieci katechetki: pani Agnieszka Nowakowska i pani Katarzyna Wiernowolska oraz ks. Marek Serwatka. Na ten temat napiszemy niebawem.