Wszystko o aniołach

2019-12-19

We wtorek, 17 grudnia, uczniowie klasy 2a pod opieką swojej wychowawczyni, pani Iwony Olszewskiej udali się do Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej na warsztaty plastyczne.

Wprowadzeniem do tematu byÅ‚a prezentacja multimedialna dotyczÄ…ca symboli Å›wiÄ…tecznych – drzewka, gwiazdy, anioÅ‚a. Uczniowie z dużym zaciekawieniem wysÅ‚uchali informacji na temat anioÅ‚ów – strażników każdego czÅ‚owieka. Dowiedzieli siÄ™ też, że wielcy artyÅ›ci i klasycy sztuki przedstawiali anioÅ‚y w postaci ludzkiej, najczęściej jako mÅ‚odzieÅ„ców ze skrzydÅ‚ami. NastÄ™pnie drugoklasiÅ›ci z ogromnym zapaÅ‚em przystÄ…pili do samodzielnej pracy – wykonania anioÅ‚ka z drutu i jego udekorowania. ZajÄ™cia bardzo siÄ™ podobaÅ‚y, a piÄ™kne i peÅ‚ne uroku anioÅ‚y dzieci zabraÅ‚y do szkoÅ‚y. OzdobiÄ… nimi domowe drzewka Å›wiÄ…teczne. AnioÅ‚y to prawdziwy HIT wÅ›ród dekoracji bożonarodzeniowych!